Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku

Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku


Innowacyjne systemy dla oświaty – szkolenie MobiDziennik
2013-01-31

 Nasza Szkoła wciąż poszukuje nowych rozwiązań technologicznych, które przysłużą się nie tylko nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom i ich rodzicom. Dziennik elektroniczny, który w ZSK funkcjonuje już od dwóch lat sprawdza się świetnie. Uczniowie mogą na bieżąco kontrolować swoje wyniki w nauce oraz frekwencję, co ważniejsze również rodzice w bardzo łatwy sposób mogą weryfikować postępy edukacyjne swoich pociech, co w zdecydowany sposób mobilizuje i systematyzuje pracę uczniów. Dziennik elektroniczny to również bardzo wygodne narzędzie do komunikacji.

W związku z faktem, że Długosz idzie z duchem czasu, czego efektem będą chociażby lekcje prowadzone z użyciem iPadów,  zdecydowaliśmy się zmienić dotychczasowy dziennik elektroniczny na nowy, który naszym zdaniem sprawdzi się lepiej. Czas pokaże, natomiast kadra pedagogiczna już teraz aktywnie uczestniczy w dwudniowych szkoleniach (30.01.2013,01.02.2013) pod kierunkiem p. Antoniego Wielopolskiego, aby później jak najsprawniej posługiwać się mobilnym dziennikiem. 
MobiDziennik, który zacznie funkcjonować w naszej Szkole od najbliższego poniedziałku ma wiele zalet:
- system pozwala na prowadzenie kompletnej dokumentacji szkoły w formie elektronicznej,
- umożliwia korzystanie z urządzeń mobilnych i tabletów,
- wspomaga organizację, pozwalając na rejestrację dowolnych zdarzeń w kalendarzach klasowych, gdzie mogą być zapisywane informacje o wycieczkach, wydarzeniach czy zapowiadanych sprawdzianach,
- pomaga w komunikacji wszystkich osób w szkole od dyrekcji przez nauczycieli do rodziców i uczniów z zachowaniem bezpieczeństwa danych oraz pełną kontrolą czasu zapoznania się z informacjami.
W najbliższą środę u Długosza ( 27 lutego)  wszyscy rodzice zostaną szczegółowo zapoznani z obsługą oraz funkcjonowaniem mobilnego dziennika. Mamy nadzieję, że ta aplikacja ułatwi nam współpracę, której celem jest edukacja i kształtowanie postawy młodego człowieka.
M.L.

Zobacz inne wpisy z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012  CMS

projektowanie stron www